Projekt Tlalocan – sympozium v Národním antropologickém muzeu

Poslední dobou je těch špatných zpráv v souvislosti s Mexikem nějak příliš. Celý svět včetně těch, kteří jsme si mysleli, že nás už jen tak něco ve věci arogance politické (narko)mafie nepřekvapí, nevěřícně zíráme na cynismus mexických politiků.

Více najdete i česky třeba tady:  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/350087-v-mexiku-patraji-po-ztracenych-studentech-a-nasli-dalsi-ctyri-utajene-hroby.html nebo http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/350565-nalezena-tela-v-mexiku-pohresovanym-studentum-nepatri.html Případně, pokud byste tuto kauzu chtěli sledovat blíž, tak třeba tady: https://www.facebook.com/pages/Sv%C4%9Btlo-pro-Mexiko/387087061445317?ref=ts&fref=ts nebo tady: http://mexicoduele.wordpress.com/ayotzinapa-nas-boli/

A tak, když pak člověk narazí na něco tak úžasného jako je projek Tlalocan, v rámci úplného nezbláznění se při představě, že tady v tom má vyrůstat i jeho vlastní dítě, si holt naordinuje několik hodin sledování celého sympozia, ve kterém je celý tenhle dech beroucí projekt představen, jako terapii, která má zabránit okamžitému balení kufrů.

IMG_2008

A co je to ten projekt Tlalocan… projekt, při kterém je zkoumán tunel vedoucí přímo pod Pyramidu Quetzalcoatla v Teotihuacanu, kde ve třech místnostech stovky let ležely ukryté úžasné poklady. Tunel znázorňující “podsvětí”, kam se teprve před pár lety nejdřív vydal speciální robot a pak teprve tým archeologů.

Celé sympozium je španělsky a tak pro ty, co španělštinou nevládnou aspoň jedno krátké video bez komentářů:

A pro milovníky Teotihuacanu vládnoucí španělštinou je tu pak celé sympozium:

První část:

Druhá část:

Třetí část:

Čtvrtá část:

Pátá část:

A pak ještě jeden můj pozdrav z Teotihuacanu…

IMG_1941

Esta entrada fue publicada en Ruzne. Guarda el enlace permanente.

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

Conectando a %s